Viedās mājas - mūsdienu realitāte

Pieaugot pieprasījumam pēc dažādām viedajām ierīcēm, palielinās arī to piedāvājums.

Šobrīd ļoti populārs kļūst viedo māju koncepts. Un tas vairs nav tikai sapnis, bet gan pavisam tuva nākotne, ko varēs piedzīvot ikviens no mums. Viedās mājas neapšaubāmi ietaupīs mūsu laiku un atvieglos visus mājas darbus, ko šobrīd veicam.

Iedomājies vienu dienu mūsu mājas darbu dzīvē. Ir nepieciešams izmazgāt drēbes, pagatavot ēst, mazgāt traukus, arī gludināt, un darīt vēl daudzas citas lietas. Visbiežāk visām šīm nodarbēm dienā nepieciešams veltīt apmēram 3 stundas dienā. Savukārt viedās mājas koncepts piedāvā iespēju vadīt māju attālināti. Tas nozīmē, ka, piemēram, ieslēgt veļas mašīnu varēsi arī ceļā uz darbu vai mājām. Jau šobrīd, piemēram, LG un Whirpool ir aprīkojuši savas veļas mazgājamās mašīnas ar tālvadības iespēju, kas nozīmē, ka vari mazgāt veļu arī tad, kad esi darbā. Tas viss tiek darīts ar aplikācijas palīdzību, kas savienota ar veļas mazgājamo mašīnu.

Tas nu ir neapšaubāmi – visas šīs viedās tehnoloģijas spēs mainīt ļoti daudzu cilvēku dzīves. Ja šobrīd mēs esam pieraduši pie klasiskajām ierīcēm, kuras nepieciešams darbināt pašiem, tad nākotnē mums tas vairs nebūs jādara, jo viedā māja darīs visu mūsu vietā. Tā ir lieliska iespēja kā ietaupīt savu laiku. Laiku, ko kādreiz veltīji mājas uzkopšanai, produktu iegādei, veļas mazgāšanai, tagad varēsi veltīt dažādām citām nodarbēm un saviem hobijiem. Viedā māja par visu parūpēsies Tavā vietā. Tā ir lieliska iespēja kā atvieglot savu ikdienu. Ledusskapji paši pasūtīs preces un rūpēsies, lai ledusskapī vienmēr būtu tikai svaigi produkti, veļu varēsi mazgāt pat attālināti, uzstādot nepieciešamo programmu ar aplikācijas palīdzību. Savukārt cepeškrāsns, saņemot recepti no viedā ledusskapja, uzsildīs ēdienu nepieciešamajā temperatūrā. To droši var saukt par revolūciju tehnoloģiju lauciņā. Nākotnē visas šīs tehnoloģijas tiks vēl vairāk papildinātas, tādā veidā arvien vairāk un vairāk atvieglojot mūsu ikdienu.

Iegādājies viedās tehnoloģijas un skaties, kā ietaupās Tavs laiks – viedā māja nav sapnis, tā ir realitāte!

Avots: Mixnews.lv